מפת אתר הינה תצוגה גרפית או טקסטואלית של הדפים / הקישורים החשובים של אתר אינטרנט מסוים. מפת האתר יכולה להיות מסמך בכל תצורה סטנדרטית שהיא אשר משמש ככלי תכנוני לבניית אתרים או כדף אינטרנט המתאר את הדפים הנכללים באתר אינטרנט ספציפי. מפת האתר בדרך כלל מתארת את האתר בתצורה הירארכית ובכך עוזרת למנועי חיפוש..
בתחילת שנות התשעים רשת האינטרנט העולמית (World Wide Web). מאז ועד היום היא גדלה בקצב מסחרחר הן מבחינת נפח המידע הקיים בה והן בכמות המשתמשים. הרשת משמשת מילארדים של גולשים לצרכים רבים ומגוונים וביניהם:

• רשת של השתתפות ותקשורת – אוספים (collections), יומנים מקוונים - בלוגים..
W3C הינו ארגון בינלאומי שמשימתו הינה להוביל את הרשת למיצוי הפוטנציאל על-ידי פיתוח תקני הרשת - פרוטוקולים וקווים מנחים שיאפשרו גידול בהקפי השימוש ברשת לטווח ארוך. מאז 1994 פיתח ה-W3C יותר מ-110 תקנים כאלו, הנקראים המלצות W3C‏‏. בין התקנים שפיתח נכללים CSS, HTML, XML, PNG, RDF ועוד. W3C עוסק..
דפדפן (באנגלית: Browser) הינו תוכנה המשמשת לגלישה באינטרנט בצורה ויזואלית המאפשרת צפייה בתוכן, תמונות וסרטים. הדפדפן פועל בדרך תקשורת בסיסית של קבלה ושליחת מידע. את המידע, הדפדפן מתחבר אל שרת HTTP דרך פרוטוקול התקשורת HTTP, על מנת להציג את המידע במסך, הדפדפן ניגש לדף מסויים על פי כתובת המכונה URL..
תגיות מטא (Meta Tag) הן תגיות HTML שנועדו לתאר מידע על דף אינטרנט, מי יצר אותו, מהו הנושא והמילים הרלוונטיות באותו עמוד, תכונותיו ועוד. תגי המטא הם חלק מקטלוגי Meta data, שהם האופן שבו מקטלגים מידע המתאר באופן קצר וענייני גופי תוכן (דף אינטרנט, מסמך, מאמר, ספר...).
להלן מספר דוגמאות להופעת אתרים שבנינו בתוצאות החיפוש של גוגל במקומות הראשונים.
שלבים בסיסיים בעבודה על קידום אתר (להופעה בתוצאות האורגניות!)
העבודה על קידום אתר בתוצאות האורגניות של מנועי החיפוש מתחלקת למספר חלקים: - מחקר מילות חיפוש - אופטימיזציה של האתר - בניית מערך קישורים
קידום אתרים במנועי חיפוש (Search Engine Optimization) הוא אוסף שיטות לשיפור מעמדו של אתר אינטרנט במנועי החיפוש. מנועי חיפוש מאפשרים לגולשים באינטרנט למצוא אתרים מבוקשים. כל מנוע חיפוש מקבל שאילתה מסוימת ומחזיר תוצאות מסודרות לפי רלוונטיות. משתמשים רבים במנועי חיפוש צופים רק בתוצאות המתקבלות בראש..
כניסות הגולשים נשמרות במערכת הניהול שמציגה גרפים ודוחות מפורטים על תנועת הגולשים - מהיכן הגיעו לאתר, מהי המחרוזת שחיפשו במנוע החיפוש לפני שהגיעו לאתר ובאיזה דף מופיע האתר במנוע החיפוש (כפי שמוצג בתמונה למטה). בנוסף, ניתן לחבר את האתר למערכות סטטיסטיקות וכלי קידום של גוגל, יאהו ומיקרוסופט.
מה מותר ומה אסור לעשות בשביל להתקדם בתוצאות האורגניות
עבודת קידום אתרים איננה מדע מדויק. לכל מנוע חיפוש יש שיקולים ופרמטרים משלו לדירוג אתרים. קידום אתר פירושו להתאים את האתר, עד כמה שאפשר, לפרמטרים של מנועי החיפוש השונים. לגוגל לדוגמא יש מערך חוקים נוקשה לגבי מה מותר ומה אסור לעשות, כאשר מבצעים עבודת קידום אתרים. אנו עובדים אך ורק בהתאם לכללים אלו...